EĞİTİM

BRİÇ ÖĞRENMEK:

Bölüm-1a,         Bölüm-1,        Bölüm-2,       Bölüm-3,      Bölüm-4,      Bölüm-5,      Bölüm-6,      Bölüm-7       Bölüm-8,      Bölüm-9,       Bölüm-10


2007 BRİÇ YASALARI:

Briç  Yasaları_2007


GENEL GÖRÜNÜM:

Genel Görünüm


BAŞLARKEN:

Başlarken


OYUN AÇIŞ VE CEVAP STANDARTLARI (KULÜP STANDARTLARI):

Bu bölümde; normal, zayıf ve kuvvetli oyun açışları ile bunlara tutuş ve puan gücüne bağlı olarak verilebilecek olası cevaplar çizelge halinde gösterilmiştir. 

  1. Bu bölümde yer alan tüm olasılıkların tamamı aynı anda uygulanabilecek anlamına gelmez. Bazı değerler çakışabilir. Bu gibi uygulamaların hangisinin uygulanacağı ortaklar tarafından önceden belirlenmelidir.
  2. Oyun açışına ilk rakip tarafından müdahale edilmediği esas alınmıştır. Müdahale söz konusu olduğunda açıcının ortağının hareket tarzları çok farklı olabilir. Cevap vereceği puan aralığı değişebilir. Bazen cevap yerine PAS geçme durumu söz konusu olabilir. Olası verilecek cevaplar müdahaleden sonra genellikle natureldir.
  3. Değişik kaynaklardan faydalanan bir çok oyuncu için bu kalıplar benimsenmeyebilir. Önemli olan ortaklık anlaşmasıdır. Esas olan yerinde doğru “Alert” yapılması ve rakiplerin yasal  sorularına doğru cevap verilmesidir.

Majör Açışları ve Cevapları

Minör Açışları ve Cevapları

Sanzatu Açışları ve Cevapları

2 Karo (D) Multy Açışları ve Cevapları

2 Seviyesinde Zayıf Açışlar ve Cevapları

3,4,5 Seviyesinde Zayıf Açışlar ve Cevapları

2 Sinek Kuvvetli Oyun Açışı ve Cevapları

2 Sanzatu Kuvvetli Oyun Açışı ve Cevapları

CheckBack Stayman