Tarihçe (2017 Yılı)

Güzelbahçe Belediye Başkanı Sayın Ö.Mustafa İNCE’nin Kulubümüzü Ziyareti:

11 Şubat 2017 Cumartesi günü Güzelbahçe Belediye Başkanı Sayın Ö.Mustafa İnce ve CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Sayın Kazım Çam Kulübümüzü ziyaret etmişlerdir.
Kuruluş aşamasının ilk anından itibaren maddi ve manevi desteklerini her zaman güçlü bir şekilde hissettiğimiz sayın başkanlarımızın ziyaretinden mutluluk duyduk. Güzelbahçe’de çok yeni olmamıza rağmen toplumsal yaşantıya katkı, bireylere yaşamlarına farklı bir etkinlik ile olumlu destek sağlayan BRİÇ SPORU’nun yayılması, sevilmesi, gerekli eğitimin verilmesindeki çabalarımızda bu ziyaret ile güç ve moral bulduk.
Kendilerine kulübümüz üyeleri ve Güzelbahçe halkı adına teşekkür ediyoruz.

Kulübümüz Tabelasına Kavuştu:

Kulübümüz 01 Aralık 2016 tarihinde ilk lokaline kavuşmasına rağmen; tabelamız  daha önce sipariş verilen reklamcının iş ahlakına sahip olmaması nedeniyle 4,5 ay gecikmeyle yapılarak yerine takıldı. Güzelbahçe’ye ve Kulübümüze çok yakışan tabelamız hayırlı olsun. Tabelanın yapımını sağlayan Güzelbahçe Belediye Başkanlığı’na şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabelamızın kulübümüze yeni üyeler kazandıracağına inanıyoruz.

Oyun Açış ve Cevap Standartları (Kulüp Standartları) belirlenmiştir:

Oyun Açış ve Cevap Standartları (Kulüp Standartları) Eğitim bölümüne eklenmiştir. Bu bölümde; normal, zayıf ve kuvvetli oyun açışları ile bunlara tutuş ve puan gücüne bağlı olarak verilebilecek olası cevaplar çizelge halinde gösterilmiştir.  Ulaşmak için tıklayınız..

Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Kulübümüzü Ziyaret Etmiştir:

25 Mayıs 2017 tarihinde Türkiye Briç Federasyonu Başkanı İzmir’in yetiştirdiği müstesna insan sayın Nafiz zorlu Kulübümüzü teşrifleriyle onurlandırmışlardır. Kendilerini aramızda görmenin, kulübümüzü kendilerine tanıtmanın ve birlikte uzunca bir süre geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. Kendilerine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ödüllü Zafer Turnuvası:

30 Ağustos Çarşamba günü Zafer Bayramını hep beraber coşku ile yaşamak ve birlik beraberliğimizi pekiştirmek maksadıyla “Ödüllü Zafer Turnuvası” düzenlenmiştir.

Temel Briç Eğitimi:

2 Ekim 2017 Pazartesi tarihinden itibaren, her Pazartesi ve Cuma Günleri  saat 10:00-12:00 arasında Temel Briç Eğitimi verilmeye başlanmıştır. Kurs ücretsiz olarak 22 kursiyere verilmektedir.

Güzelbahçe Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Kupası Briç Turnuvası (22 Ekim 2017):

Geleneksel “Güzelbahçe Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Kupası Briç Turnuvası” nın ikincisi 22 EKİM 2017 Pazar günü 2 (iki) seans olarak yapılmıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız… 1.Seans (Yönler) Sonuçları için Tıklayınız… 2.Seans (Genel) Sonuçları için Tıklayınız… Dereceye Girenler ve Fotoğraflar için Tıklayınız…

Olağanüstü Genel Kurul(02 Aralık 2017):

Kulübümüzün İkinci (Olağanüstü) Genel Kurulu istifalar nedeniyle , Kulüp Tüzüğü’ne uygun olarak 02 ARALIK 2017 tarihinde ilk toplantısında salt çoğunluğun oldukça üstünde bir çoğunlukla toplanarak seçimli olarak icra edilmiştir.

Toplantıya 56 üyenin 35’i katılmış, 2 üye oy kullanmamış, bir üye  oy kullandığı halde imza atmamış bunun sonucu kura ile bir oy imha edilmiştir. Geçerli 32 oyun 1’i boş çıkmıştır. Kalan oyların 20’sini alan sayın Osman Konak’ın listesi seçimi kazanmıştır. Oluşan kulüp yeni kurulları aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

YÖNETİM KURULU  : 

Asil  Üyeler  :  Osman Konak, Ahmet Alpaslan, H.Burhan Demirel, İlyas Elitaş, Yaşar Deveci

Yedek  Üyeler  : R,İlkay Başaran, Erol Arslan, F. Melek Engin,  Hamide Kantarcıoğlu, Hakan Aykaç

DENETLEME  KURULU  :

Asil Üyeler  :B. İlyas Bakış, A. Tufan Yorgancıoğlu, H. Edip Oğuz

Yedek Üyeler  : Deniz Özkan, Memet Koç, Musa Acar

DİSİPLİN KURULU  :

Asil Üyeler  :  Taner Akalın, Muammer Özdemir, M. Atilla Dikmen

Yedek Üyeler  :   Mustafa Kantarcıoğlu,  Levent Özbay